• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024
0
آیت الله عاملی

بنده از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کنم حتی در مجالس خصوصی هم به سوال اطرافیان که به چه کسی رای دهیم جواب نمی‌دهم

  • کد خبر : 14631
  • 04 اسفند 1402 - 15:05
بنده از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کنم حتی در مجالس خصوصی هم به سوال اطرافیان که به چه کسی رای دهیم جواب نمی‌دهم
نسیم اردبیل- آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه از کاندیدای خاصی در انتخابات پیش رو حمایتی انجام نمی دهد خاطر نشان کرد: همه عزیزان دقت کنند بنده از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کنم حتی در مجالس خصوصی هم به سوال اطرافیان که به چه کسی رای دهیم جواب نمی‌دهم الحمدالله که ملت ما احتیاج به قیم ندارند و خودشان قدرت تشخیص دارند.

به گزارش نسیم اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار گردید با تبیین یکی از جنایت های اخیر آمریکا و آثار آن در افکار عمومی اظهار داشت: این هفته آمریکا جنایت بسیار وحشتناکی را مرتکب شد و موجب بزرگترین نفرت جهانی به دولت آمریکا شد دولت الجزایر از شورای امنیت سازمان ملل تقاضای نشست و دستور آتش بس در غزه را داده بود ولی آمریکا آن را وتو کرد معنی آتش بس این است که اطفال و زنان بی‌گناه کشته نشوند و معنی وتو این است که به اسرائیل می‌گوید هر چقدر می‌توانید از زنان و اطفال و کودکان را بکشید! جبین بشریت معاصر از این جنایت خیس است و همه متحیرند که چرا بشریت معاصر با آن همه ادعای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر به این نقطه عفن، سیاه و مشمئز کننده رسیده است؟ روایت می‌گوید : “” عندَ تَناهِي الشِّدّةِ تكونُ الفُرجَةُ یعنی وقتی شدت و ظلم از حد گذشت فرج درست می‌شود از این رو این جنایت های وحشتناک استکبار جهانی را که مصداق “بعد ان ملئت ظلماً و جوراً ” است باید از علائم قرب ظهور و فرج دانست.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: از وتوی آمریکا کاملاً معلوم شد که حمایت‌های جزئی آمریکا از فلسطینی‌ها مثل لزوم ادخال مساعدات به غزه و مثل مخالفت با بمباران رفح و مثل دفاع ازحقوق مدنی فلسطینی‌ها و… همه آنها نفاق ، فریب و دو رویی است .

وی در بخش دیگری از خطبه ها اعلام داشت: آمریکا و کشورهای اروپایی و تمام کشورهای عربی و اسلامی به جز ایران و محور مقاومت در حل مسئله فلسطین قائل به دو دولت هستند اخیراً گروه بیست نیز در نشست خود راه حل دو دولت را تاکید کرد محور مقاومت اعتقاد دارد اسرائیل باید کل فلسطین را ترک و آن را به صاحب اصلی آن که فلسطینی‌ها هستند واگذار کند.

وی افزود: اصرار آمریکا در راه حل دو دولت تا به اینجا رسیده که می‌خواهد یک طرفه آن را در سازمان ملل به ثبت برساند و دولت فلسطین به صورت رسمی به عضویت سازمان ملل در آید اما اسرائیلی ها به شدت با این اقدام مخالف هستند و به فلسطینی‌ها اجازه نمی‌دهند حتی در بخش کوچکی از فلسطین کشوری داشته باشند این هفته پارلمان اسرائیل وارد میدان شد و با رای قاطع راه حل دو دولت را رد کرد و بن غفیر این وزیر ناپاک، خبیث، رادیکال و تندرو که تماماً از سخنانش بوی خون می‌آید گفت تا من زنده‌ام اجازه دو دولت را نخواهم داد و نتانیاهو نیز گفت رای پارلمان اسرائیل به بطلان راه حل دو دولت یک رای تاریخی است و ما به هیچ وجه به تروریسم هدیه نخواهیم داد.

آیت الله عاملی گفت: سموتریش دومین وزیر تندرو که کینه وحشتناکی نسبت به فلسطینی‌ها دارد بدتر و شدیدتر از آنها به راه حل دو دولت حمله کرد نتانیاهو در علت مخالفت خود با راه حل دو دولت گفت کسانی که می‌خواهند دو دولت تشکیل شود می‌خواهند اسرائیل محو شود چون در صورت تشکیل دو دولت “هفت اکتبر”های متعدد درست خواهد شد و در نهایت اسرائیل از بین خواهد رفت توجه شود که آمریکا و اروپا نیز تا قبل از طوفان الاقصی بر ضد راه حل دو دولت بودند اما طوفان الاقصی آنها را وادار به عقب نشینی کرد بنابراین تنازل آمریکا و اروپا محصول طوفان الاقصی است و این پیروزی بزرگی است هرچند اسرائیل باید کل فلسطین را ترک نماید واقعاً عجیب است که غاصب وارد خانه شده و به صاحب خانه حتی این اجازه را نمی‌دهد که در بخش کوچکی از خانه خود حکومت تشکیل دهد و بی‌شرمانه از “وطن ما، وطن ما” صحبت می‌کند در حالی که صهیونیست‌ها اصلاً وطن ندارند!

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: اسرائیل در تهجیر فلسطینی‌ها از غزه به مصر عاجز مانده و حالا به دو راهکار بسیار خطرناک متوسل شده است اول تسطیح کردن تمام خانه های دو و نیم میلیون فلسطینی است تا آنها دست از وطن خود بکشند همه جا را تسطیح کرده و حالا شهر رفح مانده است یک هفته است رجز می‌خواند که می‌خواهم به رفح حمله کنم اروپا و آمریکا در ظاهر با این حمله مخالفت می‌کنند اما نتانیاهو دیروز گفت: به ارتش تعلیم داده ام که چگونه در مرحله اول ساکنین رفح را مجبور به کوچ و خروج از رفح نمایند سپس آنجا را بمباران خواهیم کرد و به حرف هیچ کس گوش نخواهیم داد کارشناسان می‌گویند اهالی رفح بیرون نخواهند رفت و لذا یک فاجعه وحشتناک در راه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دوم از طریق “تجویع” یعنی تحمیل گرسنگی است در حال حاضر گرسنگی در غزه بیداد می‌کند و کارشناسان احتمال می‌دهند که به زودی ۶۰۰ هزار نفر در غزه در اثر گرسنگی جان خود را از دست خواهند داد این هفته چند نفر که به خاطر معالجه از غزه خارج شدند حرف عجیبی گفتند آنها اظهار داشتند که آنچه از اوضاع غزه توسط رسانه‌ها منتشر می‌شود یک جزء بسیار کوچک از جنایات وحشتناک اسرائیل در غزه است. اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به رژیم خون خوار صهیونیستی توسط مجلس سنای آمریکا جهانیان را به بهت و حیرت برد اگر بشریت به این اقدام خون گریه کند ملوم نیست اینکه در روایت آمده:”قلب الکافر أسود منکوس”(قلب کافر تاریک و معکوس است) بهترین مصداق آن سردمداران آمریکا هستند قلب معکوس معیارها را معکوس می‌بیند و کشتن کودکان، زنان و بی‌گناهان را برای خود افتخار و برگ زرین عملکرد می‌داند.

امام جمعه اردبیل گفت: عشق به خونریزی، عشق به کوبیدن مظلوم، عشق به حمایت از جلادان عشق به محروم کردن انسان‌ها و ملت‌ها از حقوق اولیه انسانی، عشق به تفرعن، عشق به خون آشامی و عشق به درندگی مدیریت دنیای معاصر را فرا گرفته و دنیا با صدای بلند حضرت ولی عصر(عج) را ندا و استغاثه می‌کند. الان باید گفت: ” یا دَهرُ اُفّ لَکَ مِن خَلیلِ “یعنی همان مرثیه ای که امام حسین(ع) آن را در کربلا خوانده‌اند.

وی در بخش دیگر از خطبه ها بر اهمیت مشارکت در انتخابات تاکید کرد و اظهار داشت: دشمن بیشتر از ما منتظر نتیجه انتخابات است چون نتیجه انتخابات و درجه مشارکت برای آنها بسیار مهم است و آنها برنامه های خود را بر اساس مشارکت ما عملیاتی خواهند کرد.مبادا کسی با عدم شرکت آنها را تشویق به طراحی توطئه علیه کشور ما نماید انسجام ملی بزرگترین مولفه قدرت است و از تمام مولفه ها بالاتر می باشد و در تعبیری دقیق انسجام ملی ، سلاح ماست و هیچ عاقل سلاح خود را در برابر دشمن زمین نمی گذارد مخصوصاً اینکه ما در خطرناک ترین منطقه قرار گرفته ایم در طول تاریخ هر ملتی که سلاح را در برابر دشمن زمین گذاشته بدون استثنا ذلیل شده است. همه توجه کنند که امروز روز کاشتن است و فردا روز درویدن از مردساده ای پرسیدند مذهبت چیست؟ گفت برزگری ! گفتند یعنی چه؟ گفت یعنی هر چه امروز بکاریم فردای قیامت همان را درو می کنیم. وی گفت: گاهی از اوضاع کشور انتقاد می کنیم و درست هم است و باید با نیت اصلاح ، انتقاد کنیم انتقاد از نارسایی ها با نیت اصلاح از بزرگترین حسنات یک مسلمان و یک هم وطن است الان فرمان و فرصت دست خود ماست اگر کسی هم انتقاد بکند و هم دست به اصلاح نزند واقعاً هم به خود و هم به کشور ظلم کرده است.

وی ادامه داد: از اصرار دشمن بر عدم حضور در پای صندوق های رای باید بفهمیم که وظیفه ما چیست مبادا در صف دشمنان کشور عزیز قرار بگیریم هیچ انتخاباتی در دنیا مثل انتخابات ما مورد هجمه نیست آیا در علت آن فکر کرده اید؟ همه توجه کنیم که انتخابات سنگر کشور است و ترک سنگر فرار از میدان جنگ است و یکی از گناهان کبیره”الفرار من الزحف” است خدای متعال در قرآن دستور داده که فرار از میدان جنگ ممنوع است مگر اینکه جهت تاکتیک جای خود را عوض کنید در هر دوره ای که ما سنگر را خالی کرده ایم سال های متمادی کشور در سراشیبی شدید افتاده است.

توجه کنیم که در صحنه ابدیت هم از رای و هم از عدم رای سوال خواهد شد بنابراین در هر دو شق باید حجت شرعی و عقلی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: انتخابات مجلس اهمیت بسیار ویژه دارد چون تاثیر مجلس از رئیس جمهور بیشتر است چون رئیس جمهور هر چه تصویب کند باید به تصویب نمایندگان مجلس برسد نمایندگان می توانند رئیس جمهور را عزل کنند اما رئیس جمهور نمی تواند مجلس را منحل کند بنابراین این جمله که امام می گوید مجلس در راس امور است دلیل کاملاً حقوقی هم دارد یک وظیفه مهم مجلس نظارت بر دولت است اما مجلسی می تواند بر دولت نظارت کند که خودش در برابر دولت مشکل نداشته باشد یعنی نباید این طور باشد که مثلاً ۱۸۰ نماینده استیضاح وزیر را امضاء کند اما روز رای گیری عدد ریزش کند اینکه مجلس در برابر دولت مشکلی نداشته باشد این دست مردم است که چه کسی را انتخاب کنند.
وی در خاتمه افزود: اراده ملی از طریق انتخابات مخصوصاً انتخابات مجلس در کشور تنفیذ می شود و لذا مجلس به تعبیر حضرت امام عصاره ملت است پس در هر شهر هم باید عصاره فضائل اهالی آن منطقه به مجلس برود حالا بینکم و بین الله کسی را که قصد دارید به مجلس بفرستید آیا عصاره فضائل منطقه ماست؟!

آیت الله عاملی با تاکید بر اینکه از کاندیدای خاصی در انتخابات پیش رو حمایتی انجام نمی دهد خاطر نشان کرد: همه عزیزان دقت کنند بنده از کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کنم حتی در مجالس خصوصی هم به سوال اطرافیان که به چه کسی رای دهیم جواب نمی‌دهم الحمدالله که ملت ما احتیاج به قیم ندارند و خودشان قدرت تشخیص دارند.

وی در خصوص معیارهای سلبی برای انتخاب نماینده اصلح برای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر کسی را که دیدید خودش را به طور خاص به بنده منتسب می‌کند بدانید دروغگو است و به او رای ندهید اگر کسی با پول سراغ شما آمد حتما به او رای ندهید این اهانت بزرگ به شماست اگر وعده‌های غیر قابل عملی و خارج از طاقت خود داد حتماً به او رای ندهید اگر با تخریب دیگران می‌خواهد به مجلس برود حتماً به او رای ندهید اگر اطرافیان ناباب دارد به او رای ندهید اگر انسجام ملی را به هم می‌ریزد این ظلم به کشور و ظلم به ملت و ظلم به آینده فرزندان ماست در آنجا نیز حساس باشید.اگر دیدید تبلیغات نامتعارف دارد حتماً به او رای ندهید .

وی به مناسبت روز سرباز گمنام که روز نیروهای اطلاعاتی است اظهار داشت: حضرت امام به این عزیزان لقب سربازان گمنام نام داده اند ما در متلاطم ترین نقطه جهان در اوج امنیت هستیم ظاهر قضیه آسان به نظر می رسد ولی مدیون زحمات طاقت فرسای نیروهای اطلاعاتی و امنیتی هستیم آنها با توطئه های سازمان دهی شده از طرف سرویس های جاسوسی بسیار خطرناک و کارشناسان زبده عملیات روانی دست و پنجه نرم می کنند همه باید بدانیم که ایران عزیز ما مستهدف است نیروهای استخباراتی قدرت های بزرگ از یک طرف منافقین از طرف دیگر داعشیان از دیگر طرف عناصر تروریستی آموزش دیده از طرف موساد و سیا از طرف دیگر خیانت بعضی از همسایگان از یک طرف حصار اقتصادی و حصار تکنولوژی از دیگر طرف هجمه امپراطوری استکبار جهانی از دیگر سو و تضییقات نهادهای بین المللی که اجیر آمریکا هستند از طرف دیگر و … همه و همه خطرات بزرگی را برای کشور ما ایجاد می کنند از همین نقطه کاملاً می توان فهمید که امنیت موجود با چه زحمت عظیمی به دست آمده است و در نتیجه چه قدر ارزشمند است.

وی در پایان با اشاره به فضائل شب نیمه شعبان اظهار داشت: سفره با عظمتی در پیش است سفره ای که بعد از شب قدر نظیر ندارد “رزق و روزی” ها در آن شب نوشته می شود اجل ها در آن شب مقدر می گردد شبی است که خداوند به ذات خود قسم خورده که سائل را در آن شب دست خالی برنگرداند شبی است که خداوند در آن شب نفحات، جوایز، عطایا و مواهب دارد و آن شب نیمه شعبان است.بر احیای این شب به طور خاص تاکید شده است و سالهای متمادی است که جوانان شهر، مومنین و متدینین در این شب در مسجد “آقا” تا صبح بیتوته می کنند برنامه های خاص اجرا می شود و خادمین مسجد با “سحری” از آنها پذیرایی می کنند.

لینک کوتاه : https://nasimardabil.ir/?p=14631

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.